بخش سلامت آکا ایران

:
اعتیاد به موبایل، کاهش شنوایی و سردرد بارداری

تصور کنین که تو یه جمع دوستانه مشغول صحبت هستین و یا دور میز شام همراه با خونواده نشسته اید که یکدفعه فردی موبایل خود رو به دست گرفته و مشغول کار با اون می شه. این کار شک نداشته باشین به شما حس ناخوشایندی میده. اعتیاد به گوشی موبایل یه اعتیاد به طور کامل واقعیه، درست مثل اعتیاد به الکل و مواد مخدر! پس بهتره هر چی زودتر علائم اونو بشناسین و از اون دست بکشین.

شایع ترین بیماریای ویروسی در بهار

شروع بهار واسه خیلیا مترادفه با شدید شدن آلرژی و عطسهای پشت سر هم. با این حال فقط آلرژیا نیستن که در فصل زایش طبیعت شکل زیادی به خود می گیرن. خیلی از بیماریای ویروسی هم به طور فصلی و با شروع بهار گسترش بیشتری پیدا میکنن.

۸ پیشنهاد واسه کاهش سن قلب

شنیدین که می گن فلانی قلبش جوونه ؟ درسته. خیلی از افراد هر سال که یه سال به عمرشون اضافه می شه اجازه نمی دن پیری وارد قلب شون شه. در این مطلب پیشنهادایی داریم تا قلب شمام جوون بمونه و چند سال با این قلب جوون، عاشقانه زندگی کنین.

این اجناس رو از خونه تون دور کنین

اشیا و مواد زیادی در محیط زندگی ما وجود دارن که بدون اطلاع از وجود خطرناکشان، هر روز از اونا استفاده می کنیم. بعضی از این شکلای جور واجور شامل موارد زیر هستن که پزشکان از ما میخوان به کار گیری اونا رو کنار  بذاریم.

۶ کار اشتباه درباره بالشت زیر سرتون

خیلی از افراد یا به بالشت زیر سرشون اهمیتی نمی دن و یا تصور می کنن اگه بالشت نرمی استفاده کنن همه چیز رو به راه می شه و مشکلی پیش نمیاد. در واقع واسه بیشتر ما داشتن بالشتی نرم لازمه خوابی راحته، غافل از اینکه بالشت خیلی نرم و شل، بالشتی که درست انتخاب و یا خوب مراقبت نشده باشه، سلامتی رو با مشکل مواجه می کنه. در این مطلب شما رو با عادتا و رفتارای نادرستی که در انتخاب و نگهداری بالشت دارین بیشتر آشنا می کنیم.

رابطه جای زخم با رادیکالای آزاد

فرقی نمی کنه چقدر مراقب باشین، آسیب پوستی در آخر اتفاق میفته. زخما نشانی برجسته روی پوست باقی می ذارن. عوامل زیادی منتهی به ایجاد جای زخم می شن که واسه درمون جای زخم باید این عوامل رو بشناسیم.

چیجوری مانع از کاهش شنوایی شیم؟

دور و بر ما پر از صداست، صداهای گوش نواز و یا آزاردهنده. هیچی بدتر از این نیس که از فرد مقابل خود بخوایم تا گفته خود رو تکرار کنه. اما بدیش اینه کاهش شنوایی مسئله رایجیه که به نظر می رسه با اومدن وسایل جدید مانند هدفونا، استریوی خودروها و سیستمای سینمای خونگی و افزایش آلودگی صوتی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو به افزایش هم هستش. خبر خوب اینکه میشه با روشای ساده ای مانع از کاهش شنوایی شد. در این مطلب پیشنهادایی ارائه می دیم تا در سنین بالا هم شنوایی تون دچار کمترین تغییرات شه.

ورم بهاره چشمی چیه؟

مریضی ورم بهاره چشمی در فصل بهار، تابستون و اوایل پاییز شایع تر و از شدت بیشتری برخورداره. این مریضی چشمی، مریضی فصلی بوده و علامت اصلی اون خارش، قرمزی چشم و بعضی وقتا ترشحات غلیظ چشمیه.

غذا می جوشه و به گلویم میاد

مریضی ریفلاکس معده یا برگشت اسید معده به مری، یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی در دنیاست. با وجود گسترش زیاد این مریضی ممکنه شما هنوز در مورد اینکه این مشکل چیجوری اتفاق می افته و چیجوری میشه با اون مقابله کرد، اطلاعات کافی نداشته باشین. پس ما به بعضی از سئوالات عادی جواب میدیم.

چیجوری سردردهای بارداری رو آرامش بدیم؟

یه خانوم باردار تغییرات هورمونی زیادی رو تجربه می کنه. به دلیل این تغییرات و نوسانات هورمونی، تغییرات خاص جسمی هم رخ میدن. یکی از این تغییرات، سردردهای حاملگیه. این سردردها بسیار مثل سردردهای تنشی هستن.

چین و چروکا از سلامتی ما چه می گن؟

جالبه بدونین چین و چروکای پوست می تونن حقیقتایی از سلامتی ما رو رو کنن. در خیلی از موارد، بدیش اینه علائم خاصی از چین و چروکا می تونن نشون دهنده مشکلات خاصی در وضعیت سلامتی فرد باشن. از جنبه مثبت، وقتی که این مشکلات شناسایی شدن، شاید زودتر راه درمان رو پیدا کرد.

جراحی پینه پا

مشکل پینه پا به شکلای جور واجور ناچیز، متوسط و شدید تقسیم می شه و واسه هر کدوم روش جراحی خاصی هست. در آسونترین نوع، دکتر زاویه مفصل پا رو تغییر داده و یه پیچ کوچیک واسه نگه داشتن استخون قرار میده.


.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *