آدمایی که از اعتیاد به مواد مخدر رنج میبرن دچار چه نوع مشکلات روحی می شن ویژگیای رفتاری این افراد چه تغییراتی پس از اعتیاد می کنه روانکاوی معتادان به مواد مخدر چیجوریه وابستگی اونا به دخانیات و موادمخدر چه حالات رفتاری در اونا بوجود میاره؟روحیه این افراد در برابر مشکلات چیجوریه؟

یه روانشناس گفت: عوامل زیادی در ایجاد اعتیاد نقش دارن و بی توجهی به این آسیب می تونه اسلاح سنگی به زندگی شخصی و در آخر اجتماع وارد کنه.

قاسم قاضی روانشناس و استاد دانشگاه تهران، اعلام کرد: اعتیاد به طور عادی با مواد مخدر، الکل و نیکوتین همراه س، اما شاید این مشکل در مورد هر چیزی باشه از جمله وابستگی افراطی به کار، اینترنت، خرید.

: اعتیاد به هر چیزی، وقتی صدق می کنه که فرد نیاز به به کار گیری اونو به مدت طولانی در خود احساس می کنه طوری که منتهی به مشکل در دیگه زمینه های زندگی مثل روابط با دور و بریا، کار یا سلامتی می شه. در واقع، فرد به استفاده تکراری وابسته می شه و به تدریج، زمان بیشتری واسه استفاده نیاز داره تا به همون درجه از روحیه بالا برسه.

این روانشناس در باره ویژگیای آدمایی که دچار آسیب اعتیاد هستن، گفت:، مشکل در خلق و خو,بی قراری و از دست دادن چیزای مورد علاقه دیگه,تلاشای ناموفق واسه کنترل کردن اندازه استفاده، از علائم اعتیاد است.

قاضی گفت: آدم ذاتا به دنبال شادیه و اما در صورت مواجه شدن با شکست و سرخوردگی و به خاطر شکست دادن غما به شادیای مصنوعی پناه می بره.

ایشون در مورد عواملی که منتهی به اعتیاد می شن، ادامه داد: ازدواج ناموفق، شکست تحصیلی، از دست دادن بستگان، افسردگی و مشکلات مالی می تونه اثر زیادی در بروز این آسیب داشته باشه.

قاضی در مورد نظریه کامل مبنی بر رابطه مستقیم مشکل اعتیاد به بهداشت اجتماعی، گفت: زمینه های اعتیاد به بهداشت روانی در رابطه  نیس بلکه باید زمینه های بروز این مشکل رو در شرایط خانوادگی و محیطی جستجو کرد.

ایشون اعلام کرد: افراد در صورت بروز مشکل، از مشاوران کمک گیرند چون که کمکای تخصصی و جفت و جور کردن زمینه های شادی و برنامه ریزی می تونه راه حل مناسبی واسه رفع این مشکل باشه و  تاثیر زیادی در ترک عادتای بد داشته باشه.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *